Хит
-9%

Сет Tracer Stir 1/2

Original price was: 1.090,00 ден.Current price is: 990,00 ден.

Сетот за игри Tracer GAMEZONE Stir USB е совршен за секој играч.

• Комплет за игри: тастатура + глувче
• LED позадинско осветлување
• Разноврсна USB конекција

SKU: 2184 Категорија

Опис

Спецификација

Должина на жица: 1,4
Број на мултимедијални копчиња: 11
Механизам: Мембрана
Осветлени копчиња: Да
Позадинско осветлување на глувчето: 6 бои
CPI / DPI Резолуција: 800 – 1200 -1600
Сензор: оптички
Технологија: жичен
Тип на тастатура: целосна големина
Компатибилност со оперативни системи: Windows 98 SE / ME / 2000 / XP / VISTA / 7
Приклучок: USB
DPI прекинувач: Да
Менување на боите во различни режими на DPI: Не
Максимална резолуција dpi: 1600
Ергономски фактор на форма: деснак
Серија: GameZone

Дополнителни информации

Brand

Tracer

Поврзани производи