Хит

Сет Gembird GGS-UMG4 1/4

1.760,00 ден

Комплет за игри со позадинско осветлување 4-во-1 „Ghost“

ЗА ВИСТИНСКИ ГЕЈМЕРИ
Комплетен сет со се што ви треба за да го подготвите поставувањето за игри!
Обоен LED светлосен ефект на виножито во тастатура, глувче и слушалки
Компатибилен со Windows 10

SKU: 2428 Категории ,

Опис

Спецификација

Тастатура: 104 копчиња; USB кабел од 1,5 m; 434 x 130 x 30 mm; 0,45 кг чиста тежина; потрошувачка на енергија 5 VDC до 100 mA
Глувче: 6 копчиња; 800-1200-1600-2400 DPI; USB кабел од 1,5 m; 126 x 66 x 37 mm; 83 g; потрошувачка на енергија 5 VDC до 50 mA
Слушалки: звучници од 40 mm; фреквентен одговор 20 Hz – 20 KHz; чувствителност 105 +/- 3 dB S.P.L на 1 kHz; импеданса 32 Ом +/-10 %; Кабел од 1,8 m, приклучоци од 3,5 mm (+USB за напојување со позадинско осветлување)
Подлога за глушец: 300 x 250 mm

Системски барања
Windows 7/8/10
2x USB приклучок за тастатура и глушец

USB порта

Дополнителни информации

Brand

Gembird

Custom Tab Content

Поврзани производи