Хит

Сет Esperanza Memphis 1/2

750,00 ден

Многу удобна, пријатна на допир, безжична тастатура од следната генерација со глувче. Многу стилски дизајн на тастатурата и модерен облик на глувчето овозможуваат лесно усогласување на работната маса со други додатоци. Буквите и симболите се печатат со најновата UV технологија отпорна на гребење. Висококвалитетните анти-електростатски материјали што се користат за време на производството ве заштитуваат од електромагнетни пречки. Комплетот е компатибилен со лаптоп и десктоп компјутери. Мал USB-приемник технологија 2,4GHz, до 10m опсег.

SKU: 2011

Опис

Спецификација

Глувче
Висококвалитетен оптички сензор 1000 DPI
3 копчиња
Тивко тркало за лизгање
Се напојува со 2 парчиња ААА батерии (не се вклучени)

ТАСТАТУРА
Големина на производот: 446 x 150 x 26 [mm]
Се напојува со 1 парче АА батерија (не е вклучена)

ОКОЛИНА И ТЕМПРАТУРА
Работна температура 0ºC-40ºC
Работна влажност: Кондензација на 20%~90%

СИСТЕМСКИ БАРАЊА
Поддршка: Windows XP/Windows 7/Windows 8/Windows 10/MAC OS 8.6 или повисок
Приклучок USB 2.0
Производител: Титанум

Дополнителни информации

Brand

Esperanza

Custom Tab Content

Поврзани производи