Маус Tracer BATTLES HEROES KILLER

450,00 ден

Глувчето Tracer Gamezone Killer
Влезете во играта на импресивен начин со глувчето за играње Tracer GAMEZONE Killer. Неверојатниот дизајн и необичниот изглед на глувчето, задно осветлување, 6 копчиња и чувствителен оптички сензор се сè што ви треба во вашата виртуелна авантура. Глувчето Tracer Killer припаѓа на популарната серија Gamezone, создадена специјално за играчи кои ја ценат комбинацијата на најквалитетна изработка со напредни функции за опрема за игри.
• Оптички сензор и резолуција до 2400 DPI.
• Тефлонски лизгалки.
• Ергономски дизајн и еспортски карактер.
• Идеален за играчи со десна рака.
• Уникатен дизајн

SKU: 2016 Категории ,

Опис

Број на копчиња: 6
Должина на жица: 1,4
Позадинско осветлување на глувчето: 7 бои
Сензор: оптички
Менување на боите во различни режими на DPI: Не
Максимална резолуција dpi: 2400
Ергономски фактор на форма: деснак
Површинска завршница: Мат
Серија: GameZone
Кабел со плетенка: Да

Дополнителни информации

Brand

Tracer

Поврзани производи