Звучник Airpulse A300

58.000,00 ден

  • Премиум Bluetooth звучници со висока резолуција
  • Брилијантна бас единица и високотонец за 3D аудио во вашата соба
  • Изработено од врвни светски аудио инженери за да се обезбеди квалитетен звук
  • Безжични врски и повеќекратни влезови
SKU: 2272 Категорија

Опис

Спецификации

Вкупна излезна моќност :(RMS)L/R (високи): 10W+10WL/R (вуфер): 70W+70W

Фрекфенции : 40 Hz – 40 KHz

Стапка на сигнал до шум : ≥ 90dB (A)

Аудио влезови :AUX, влез за рамнотежа, USB, оптички, коаксијален, Bluetooth

Влезна сензитивност :

AUX: 700 ± 50 mV

Бaланс: 1150 ± 50mV

USB: 550 ± 50 mFFs

Оптички: 500 ± 50 mFFs

Коаксијален: 500 ± 50 mFFs

Bluetooth: 500 ± 50 mFFs

Bluetooth верзија V5.0

Димензии (Ш x В x Д).   225 mm x 385 mm x 340 mm

Нето маса.   24 кг

Дополнителни информации

Тежина24 кг
Димензии22,5 × 38,5 × 34,0 cm
Боја

Цреша

Brand

Edifier

Поврзани производи