Маус Esperanza MX205 Fighter

380,00 ден

Професионален и функционален глушец дизајниран специјално за гејмерите.
Прецизен оптички сензор со преклопна резолуција од 800/1200/1600/2400 ќе ви овозможи прецизно позиционирање на курсорот во игрите.
Ергономската форма и материјалите што се користат за завршна обработка го спречуваат заморот на рацете додека играте.

SKU: 2015

Опис

Жичен пренос
УСБ интерфејс
Копчиња број 6
Задно осветлување
Резолуција CPI / DPI 800/1200/1600/2400
Должина на кабел [m] 1,5
Оптички сензор
Кабел со плетенка
Оперативен систем MS Windows ,Unix, Mac OS , Linux
Должина [mm] 118
Висина [mm] 41
Ширина [mm] 70
Тежина [g] 110

Дополнителни информации

Brand

Esperanza

Поврзани производи