ФМ трансмитер Gembird BTT-04

430,00 ден

3-во-1 Carkit со FM-радио предавател и USB полнач

МУЗИКА НАСЕКАДЕ
Направете безбедни телефонски повици без раце
Пренесувајте ја вашата музика безжично на FM-радиото на вашиот автомобил
Совршен за полнење на вашиот мобилен телефон или таблет

SKU: 2187

Опис

Спецификации
Интерфејс: BT v.5.0, A2DP, AVRCP, HFP профили
Влез за интерфејс BT: фреквентен опсег од 2,402 – 2,480 GHz
Излез на FM-радио: FM-појас 87,5 – 108,0 MHz
DC влез: 12 – 24 V / до 45 mA (ограничување 9 – 30 V)
Одговор на звучна фреквенција: 20 Hz – 20 KHz, SNR: > 60 Db; искривување: < 0,1 %
USB излезни порти за полнење: 5 V DC до 3,1 A и втор приклучок до 1 A
USB MP3 аудио плеер (MP3, WMA датотеки)
Димензии: 82 x 50 x 30 mm
Нето тежина: 23 g

Поврзани производи