УСБ меморија 3.2 Kingston Exodia

390,00 ден1.290,00 ден

Kingston’s DataTraveler® Exodia™ е решение за складирање компатибилно со USB 3.2 Gen 1 за лаптопи, десктоп компјутери, монитори и други дигитални уреди. DT Exodia овозможува брз пренос и практично складирање на документи, музика, видеа и друго. Неговиот практичен дизајн и модерни бои го прават идеален за секојдневна употреба на работа, дома, училиште или каде и да треба да ги однесете вашите податоци. DT Exodia е достапен во капацитети до 256 GB

SKU: 1275-1
Исчисти

Опис

 • Капацитети 1 64 GB, 128 GB, 256 GB
  USB 3.2 Gen 1
  Димензии 67,3мм x 21,04мм x 10,14мм
  Тежина 11 g
  Работна температура 0°C~60°C
  Температура на складирање -20°C~85°C
  Компатибилен со Windows® 11, 10, macOS (v. 10.15.x +), Linux (v. 4.4 +), Chrome™ OS

Дополнителни информации

Brand

Kingston

Капацитет

64гб, 128гб, 256гб

Поврзани производи