УСБ меморија 3.2 Kingston Exodia Onyx

390,00 ден1.260,00 ден

Kingston DataTraveler® Exodia™ Onyx е USB 3.2 Gen 1 флеш-уред , кој обезбедува брзи преноси за едноставно и лесно складирање. Дизајниран со елегантна мат црна обвивка, DT Exodia Onyx е совршен придружник за стилско складирање со пристапни цени. Достапен во капацитети до 256 GB2.

SKU: 1274-1
Исчисти

Опис

 • Капацитети  64 GB, 128 GB, 256 GB
  USB 3.2 Gen 1
  Димензии 60,7мм x 21мм x 10,2мм
  Тежина 8 g
  Работна температура 0°C~60°C
  Температура на складирање -20°C~85°C
  Компатибилен со Windows® 11, 10, macOS® (v.10.15.x +), Linux (v. 4.4 +), Chrome OS™

Дополнителни информации

Brand

Kingston

Капацитет

64гб, 128гб, 256гб

Поврзани производи