Торба за лаптоп Esperanza 15.6 Classic ET101

700,00 ден

  • Бренд: Esperanza
  • Големина на лаптоп до 15,6″
  • Материјал Најлон
  • Дополнителни џебови за додатоци Да
  • Број на дополнителни џебови за додатоци
  • Појас Да
SKU: 1596 Категорија

Опис

Елегантна чанта за преносни компјутери со макс. 15,6″. Големината на внатрешната комора се прилагодува со помош на лизгачка лента со велкро прицврстување, што овозможува комората да се прилагоди на димензиите на лаптопот. Торбата е изработена од висококвалитетен материјал. Страничните ѕидови се зајакнати со метал лента, а одвнатре обложена со мек слој од пена што ефикасно го заштитува лаптопот од удари и гребнатини.Внатре во чантата има втор џеб за практични документи и појас кој дополнително го држи лаптопот, а во неговиот средишен дел ременот има гумена капа што ја зголемува удобноста при носењето.

Поврзани производи