Хит

Тастатура Tracer Prisma механичка

2.790,00 ден

Механичката тастатура Tracer Prisma со целосна големина е совршен избор за секој гејмер. Класичниот удар на копчињата овозможува удобно користење. Интересна визуелна карактеристика е 3-зонското LED позадинско осветлување, што секако ќе го направи користењето на тастатурата попријатно, не само за време на гејмерските маратони. Уредот припаѓа на популарната линија Gamezone, создадена специјално за гејмерите кои ја ценат комбинацијата на најквалитетни и напредни карактеристики на уредите за игри.

SKU: 2045 Категории ,

Опис

Должина на жица: 1,5
Механизам: Механички
Софтвер: драјвери на веб-страницата
Влошка за зглоб: Да
Осветлени копчиња: RGB бои
Заклучување за победа: Да
Анти-дух: Да
Прилагодување на интензитетот на позадинското осветлување: Да
Макро менаџмент: Не
Дизајн отпорен на истурање: Да
Серија: GameZone

Дополнителни информации

Brand

Tracer

Поврзани производи