Хит

Тастатура Mediarange механичка

2.300,00 ден

Жична механичка тастатура за игри од серијата MediaRange Gaming со 104 копчиња и 14 режими на бои, QWERTY , црна/сребрена

Молња брза, цврста и сигурна: нашата тастатура за игри за вашата најтешка битка. 104-те целосно механички копчиња со сини прекинувачи за повеќе од 50 милиони притискања на тастатурата, како и анти-духови и превртување со 26 копчиња, ги пренесуваат вашите влезови молскавично и прецизно. Функцијата Win-Lock спречува случајно отварање на лентата за лансирање, држејќи ве постојано во играта. Изберете од 14 RGB позадинско осветлување или 5 режими на игра за да одговараат на вашите потреби за осветлување.

SKU: 2174 Категории ,

Опис

Модел: жичена механичка тастатура за игри со 104 копчиња и 14 режими на бои
Распоред на тастатура: QWERTY
Механичка тастатура со 104 копчиња
Anti-Ghosting со превртување на клучот N (26 копчиња)
14 RGB режими на боја на позадинско осветлување
12 Мултимедијални копчиња за директен пристап до апликациите
Гумени стапала против лизгање
Стилска алуминиумска површина
Поврзување: USB 2.0 Кабел за поврзување; Должина на кабелот 1,8 m
Оценка: DC 5V – 500mA (макс.); Се напојува со USB автобус
Компатибилен со Windows, Mac, Linux, Playstation*, XBOX*; Plug & Play
Отпорен на прскање; Функција Win-Lock
Издржливост: Повеќе од 50.000.000 притискања на тастатурата
Боја: црна/сребрена
Димензии: 437 x 128 x 36 mm
Тежина: ± 850 g*Потребен е дополнителен адаптер, не е вклучен

Дополнителни информации

Brand

Medirange

Поврзани производи