ССД диск 128GB Vi550 Verbatim

920,00 ден

  • Капацитет 128гб
  • Идеална опција за надградба на компјутер или лаптоп компјутер базиран на хард диск,
  • молскавично брз пренос на податоци – до 520 MB/s читање и до 430 MB/s запишување*
  • Современа технологија 3D NAND блиц
  • Брза и лесна инсталација – вклучен водич за инсталација, ограниченa 2 години гаранција
SKU: 1791-2

Опис

2,5″ SATA III (6 Gb/s) интерфејс

 

Дополнителни информации

Brand

Verbatim

Поврзани производи