Хит

Слушалки Skald

980,00 ден

 • СТЕРЕО BLUETOOTH СЛУШЛКИ ESPERANZA СО МИКРОФОН
 • Висококвалитетни Bluetooth v.5.0 стерео слушалки.
 • Вградениот микрофон ви овозможува да остварувате телефонски повици и да разговарате преку интернет комуникатори.
 • Батеријата со висок капацитет ви овозможува да остварувате долги телефонски повици или да ја слушате вашата омилена музика.
SKU: 2330

Опис

           Спецификација

 •  Bluetooth: v.5.0 Поддржува Bluetooth профили: HFP, HSP, A2DP и AVRCP.
 • Фреквенција на Bluetooth: : 2.4022.480 GHz Вграден слот за TF картичка (microSD).
 • Работно растојание: до 10 m.
 • Вградена Li-Poly батерија на полнење 250 mAh.
 • Време на разговор: до 10 часа Време на репродукција на музика: до 7 часа
 • Влезен напон: 5V DC со microUSB кабел. Време на полнење: околу 2 часа Меки ушни перничиња.
 • Импеданса: 32. Фреквентен опсег: 20Hz-20.000Hz

Дополнителни информации

Brand

Esperanza

Поврзани производи