Хит

Слушалки Mobile BT

1.090,00 ден

 • СТЕРЕО BLUETOOTH СЛУШЛКИ TRACER СО МИКРОФОН
 • Слушалки Tracer Mobile  Bluetooth® конекција и функции погодни за мобилни телефони, сите во стилски, современ дизајн.  Инженерите на Tracer комбинираа дарежливи драјвери од 40 мм со добри перформанси на бас, третирајќи ги вашите уши за експанзивен фреквентен одзив (20 Hz до 20 KHz) со целосен, неискривен бас. Bluetooth технологијата овозможува безжично поврзување со телефони, таблети и музички плеери
  Издржливоста е дизајнирана за удобност, стил и издржливост.
SKU: 2286

Опис

           Спецификација

 • Bluetooth: 2.1+ EDR
  Број на батерии: Вградени
  Импеданса (Ом): 32
  Микрофон: Да
  Трансферен опсег (Hz – kHz): 20 – 20
  Контрола на јачината на звукот: Да
  Макс. опсег (m): 10
  Контролер за слушалки: збогатен
  Тип на аудио уред: 2.0

Дополнителни информации

Brand

Tracer

Поврзани производи