Хит

Слушалки Edifier W800BT PLUS

2.800,00 ден

 1. Bluetooth Стерео Слушалки
  Ново надграден Qualcomm® чипсет со Bluetooth V5.1
  Qualcomm® aptX™ аудио
  Двигателот Φ40mm NdFeB испорачува моќен бас
  Вграден микрофон
  Qualcomm® cVc™ 8.0 поништување на шум
  Поддршка за поврзување помеѓу два Bluetooth уреди истовремено
  Поддржете ја апликацијата EDIFIER CONNECT
  Вклучен е аудио кабел од 3,5 mm за жична врска
SKU: 2080

Опис

Спецификација

Bluetooth. V5.1
Време на користење. Околу 55 часа
Порта за полнење. USB-C (тип-C)
Време на полнење. Околу 2,5 часа
Аудио кодирање. Qualcomm® aptX™, SBC
Драјвер. Φ40mm NdFeB
Фрекфенција. 20 Hz – 20 KHz
Излезен звучен притисок   93 ± 3dBSPL(A)
Тежина. 195 гр

Дополнителни информации

Brand

Edifier

Поврзани производи