Хит

Слушалки Edifier K815

1.990,00 ден

 • УСБ-Компјутерски Слушалки
  Онлајн едукативни студентски слушалки
  Професионално развиен за онлајн образование
  Прилагодлив микрофон од 120 степени
  Прецизно прилагодени нивоа на звучен притисок
  Заштитени жици со големи магнетни прстени
  120° прилагодливи микрофони за поништување на шум со висока чувствителност
  Прилагодливи ленти за глава за удобно носење
  Роден за технологија од висока класа и извонреден звук
SKU: 2079 Категорија

Опис

Спецификација
Фрекфенција. 20 Hz – 20 kHz
Импеданса. 40 Ω
Поврзување. USB-A приклучок
Излезен звучен притисок   94 ± 3dBSPL(A)
Должина на кабелот. 2,8 м
Чувствителност. -42dB+/-3dB

Дополнителни информации

Brand

Edifier

Поврзани производи