Хит

Сет Tracer Mamooth 1/4

1.920,00 ден

Tracer Mamooth – гејмерски сет 4 во 1

Заборавете да треба да поминувате часови обидувајќи се да одговарате на вашите додатоци за игри. Изберете комплетен сет што ќе ви заштеди време што инаку би го потрошиле барајќи опрема и избирање уреди за игри што непречено ќе соработуваат и визуелно би се вклопиле. Комплетот Tracer Mamooth кој вклучува тастатура, глушец, слушалки и подлога за глувче ќе го направи сето тоа за вас и ќе ви овозможи совршено искуство со игри. И ќе можете да го потрошите времето што сте го заштедиле на друг турнир!

SKU: 2416

Опис

Спецификација

(Hz): 125-500
Должина на жица: 1,2
Механизам: Мембрана
Осветлени копчиња: повеќебојни
Позадинско осветлување на глувчето: 7 бои
CPI / DPI Резолуција: 1200 – 3600
Сензор: оптички
Копчиња со низок профил
Технологија: жичен
Тип на тастатура: тенок
Компатибилност со оперативни системи: Windows XP / Vista / 7, Mac OS
Приклучок: USB
Менување на боите во различни режими на DPI: Да
Максимална резолуција dpi: 3600
Ергономски фактор на форма: Симетричен
Сензор за глушец: оптички
Површинска завршница: Мат
Дизајн отпорен на истурање: Да
Серија: GameZone

Дополнителни информации

Brand

Tracer

Поврзани производи