Надворешен диск Verbatim Store n Go

2.100,00 ден6.900,00 ден

  • Преносливиот хард диск Verbatim Store n Go има складирање со високи перформанси користејќи USB 3.0 „Super Speed“ интерфејс.
  • USB 3.0 нуди до 10 пати побрзи стапки на пренос на податоци од USB 2.0  обезбедувајќи ултра брз пренос на податоци во движење.
  • Чувајте ги и носете ги вашите дигитални и секојдневни работни датотеки на овој вистински мобилен уред. Неговиот стилски, мазен дизајн уредно се наоѓа на модерниот врв на работната маса како совршен додаток на вашиот лаптоп.
  • Преносливиот хард диск Store n Go се напојува со USB 3.0 интерфејс , и е компатибилен наназад со било кој USB 2.0 порт на вашиот компјутер или лаптоп. Погонот не бара надворешно напојување за работа
SKU: 1551-1 Категорија
Исчисти

Опис

Напојување:  преку USB 3.0 кабел
Интерфејс: USB 3.0 / 2.0 порта
Брзина на пренос на податоци: до 4800 Mbits/секунда (брзина на USB автобус)
Брзина на ротација: 5400 вртежи во минута
Кеш: 8 MB или повеќе
Работна температура: 5°C до 50°C
Температура на складирање: -40°C до 70°C
Работна влажност: 5 до 90%, не се кондензира

 

Дополнителни информации

Brand

Verbatim

Капацитет

500гб, 1тб, 2тб, 4тб

Поврзани производи