Монитор Asus VT168HR Touch

11.600,00 ден

  • ASUS VT168HR монитор на допир – 16 инчен  (1366×768), допир со 10 точки
  • HDMI, без треперење, слаба сина светлина, монтирање на ѕид, нега за очи
  • Капацитет на допир од 15,6″ 10 точки, погоден за секоја апликација која вклучува виртуелна тастатура или мулти-допир
    -5 ° ~ 30 ° агол на навалување, доволно флексибилен за сценарија како продолжен монитор или POS машина
  • Тенок елегантен дизајн со VESA држач (75mm x 75mm)
  • Мониторите на ASUS Eye Care имаат технологии без треперење и ниска сина светлина со сертификат TÜV Rheinland за да обезбедат удобно доживување при гледањето.
SKU: 2303 Категорија

Опис

Големина на панелот (инчи): 15,6
Сооднос: 16:9
Површина за гледање на екранот (В x V): 344,23 x 193,54 mm
Површина на екранот: без-отсјај
Тип на позадинско осветлување: LED
Тип на панел: TN
Агол на гледање (CR≧10, H/V): 90°/ 60°
Терен на пиксели: 0,252 мм
Резолуција: 1366×768 (WXGA)
Осветленост (тип.): 220cd/㎡
Сооднос на контраст (тип.) : 400:1
Бои на екранот: 262K
Време на одговор: 5 ms (GTG)
Стапка на освежување (макс): 60 Hz
Допир : Да, проектен капацитивен допир со 10 точки
Без трепкање: Да

I/O Ports
HDMI(v1.4) x 1
VGA x 1

Дополнителни информации

Brand

ASUS

Поврзани производи