Монитор Asus VP229HE

7.800,00 ден

  • Монитор -22 инчи , FHD (Full HD 1920 x 1080), IPS, без рамка, 75Hz, Adaptive-Sync/FreeSync™
  • HDMI, Нега за очи, слаба сина светлина, без трепкање, монтирање на ѕид
  • Full HD (1920 x 1080) LED екран со позадинско осветлување со IPS панел со широк агол на гледање од 178°
  • Стапка на освежување до 75 Hz со технологијата Adaptive-Sync/FreeSync™ за да се елиминира следењето и да се обезбеди јасна и јасна репродукција на видео
  • Широка поврзаност вклучувајќи HDMI и D-sub порти.
  • Мониторите ASUS Eye Care се карактеризираат со TÜV Rheinland-сертификувани технологии без треперење и ниска сина светлина за да обезбедат удобно доживување при гледањето
SKU: 0493

Опис

Големина на панелот (инчи): 21,5
Сооднос: 16:9
Површина за гледање на екранот (В x V): 476,064 x 267,786 mm
Површина на екранот: не-отсјај
Тип на позадинско осветлување: LED
Тип на панел: IPS
Агол на гледање (CR≧10, H/V): 178°/ 178°
Терен на пиксели: 0,248 мм
Резолуција: 1920×1080
Осветленост (тип.): 250cd/㎡
Сооднос на контраст (тип.) : 1000:1
Бои на екранот: 16,7 М
Време на одговор: 5 ms (GTG)
Стапка на освежување (макс): 75 Hz
Без трепкање: Да

I/O Ports
HDMI(v1.4) x 1
VGA x 1

Дополнителни информации

Brand

ASUS

Поврзани производи