Монитор Asus VP228DE

6.900,00 ден

  • ASUS VP228DE монитор за заштита на очи – 22 инчи
  • Full HD, без треперење, филтер за сина светлина, против отсјај
  • Висок сооднос на контраст од 100.000.000:1 и технологија за видео интелигенција SplendidPlus за оптимизиран визуелен квалитет
  • ASUS-ексклузивниот GamePlus обезбедува функција Crosshair и Timer за подобро искуство со игри
  • Мониторите ASUS Eye Care се карактеризираат со TÜV Rheinland-сертификувани технологии без треперење и ниска сина светлина за да обезбедат удобно доживување при гледањето
SKU: 2301

Опис

Големина на панелот (инчи): 21,5
Сооднос: 16:9
Површина за гледање на екранот (В x V): 476,64 x 268,11 mm
Површина на екранот: без-отсјај
Тип на позадинско осветлување: LED
Тип на панел: TN
Агол на гледање (CR≧10, H/V): 170°/ 160°
Терен на пиксели: 0,248 мм
Резолуција: 1920×1080
Осветленост (тип.): 200cd/㎡
Сооднос на контраст (тип.) : 700:1
Бои на екранот: 16,7 М
Време на одговор: 5 ms (GTG)
Стапка на освежување (макс): 60 Hz
Без трепкање: Да

I/O Ports

VGA x 1
Earphone Jack : Yes

Дополнителни информации

Brand

ASUS

Поврзани производи