Хит

Микрофон Tracer Studio

550,00 ден

  • Дали барате моќен, но компактен микрофон?Tracer Studio е мал микрофон стилизиран како уред за сцена; одличниот квалитет на звукот и цврстата конструкција се неговите главни предности. Исто така, може да се пофали со минималистички дизајн, одличен звук и високо ниво на намалување на шумот. Овој класичен сенасочен микрофон ќе биде совршен за снимки на YouTube во домашно студио, конференции на Skype или ноќи со караоке – може да се отстрани од држачот за микрофон. Не треба да се грижите за тешката инсталација на драјверот и хардверската конфигурација – производот е подготвен за употреба веднаш штом ќе се поврзе!
SKU: 2085

Опис

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ

Чувствителност: 58 db ± 3 dB
Должина на жица: 1,8
Трансферен опсег (Hz – kHz): 30 – 16
Намалување на шумот: Так
Прилагодување на аголот на наклон на уредот: Да

Дополнителни информации

Brand

Tracer

Поврзани производи