Хит

Микрофон Tracer Screamer

900,00 ден

  • Мултимедијален мулти-насочен микрофон со висока чувствителност и широк фреквентен опсег. Тоа е совршено решение за конференции и изучување странски јазици. Флексибилниот дизајн овозможува поставување на микрофонот на сите позиции. Микрофонот има прекинувач за исклучување.
SKU: 2086 Категорија

Опис

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ

Чувствителност: 55dB ±3 dB
Должина на жица: 2
Импеданса (Ом): 2,2K
Трансферен опсег (Hz – kHz): 50 – 16
Намалување на шумот: Так
Контрола на јачината на звукот: Да
Прилагодување на аголот на наклон на уредот: Да

Дополнителни информации

Brand

Tracer

Поврзани производи