Меморија DDR4 3200 SODIMM GoodRam

1.500,00 ден2.800,00 ден

  • Модулите DDR4 SODIMM се одлично решение за мобилни компјутерски уреди кои бараат ефективна, но евтина и мала надградба.
  • Генерацијата DDR4 е најпопуларната генерација од целото семејство DDR.
SKU: 2382-1 Категорија
Исчисти

Опис

SODIMM форма
Напон на напојување 1,2 V
Фреквенција: 3200 MHz
Гаранција 5 години

 

Дополнителни информации

Brand

GoodRam

Капацитет

8гб, 16гб

Поврзани производи