Хит

Звучници Xtrike Me SK-503 2.0

1.100,00 ден

  • Формат на звучник: 2.0
  • Безжична спецификација: BT5.0
  • Излезна моќност на звучникот: 2*3w
  • Број на звучници: 2
  • Фреквентен опсег: 100 — 20.000 Hz
  • Главна боја: Црна
  • Материјал за куќиште: Пластични интерфејси: USB 2.0
  • Сооднос сигнал-шум: 78
  • РГБ осветлување
SKU: 2115

Опис

Xtrike Me SK-503 е стилски и компактен систем за звучници 2.0, способен да го претвори вашиот простор за игри, забава или работа во зона на моќен и висококвалитетен звук. Составен од два сателити со моќност од по 3 W, овој акустичен систем ви обезбедува јасен и експресивен звук, истовремено обезбедувајќи моќен бас за богато аудио искуство.

Користете го SK-503 за да играте игри, да гледате филмови, да слушате музика или да одржувате онлајн конференции со колегите. Контролата на звукот стана поудобна благодарение на контролата на јачината на звукот лоцирана на каблите на системот за звучници. Не треба да го насочувате вниманието кон игри или роботи за да ја прилагодите јачината на звукот – тоа е лесно и брзо.

Безжична врска за поголема слобода и AUX жична врска, двоен режим за повеќе опции

Дополнителни информации

Brand

Xtrike Me

Поврзани производи