Хит

Звучници Edifier R19U

1.500,00 ден

  • Извонредни компактни USB звучници
  • Систем за звучници 2.0 со директни USB конекции
  • Ефикасно ги намалува пречките благодарение на аголниот дизајн
  • Лесни контроли со копчиња за прилагодување на моќноста и јачината на звукот
SKU: 2067 Категории ,

Опис

Спецификација
Вкупна излезна моќност (RMS). RMS 2W x 2 (DRC вклучен)
Звучни единици. 2¾ инчи (70 мм)
Фрекфенција. 150 Hz – 20 kHz
Стапка на сигнал до шум. ≥ 80dB (A)
Аудио влезови. AUX/USB
Влезен сензибилитет
AUX: 600mV ± 50mV
USB: 800mFS ± 50mFS
Димензии (Ш x В x Д). 85 mm x 175 mm x 105 mm

Дополнителни информации

Brand

Edifier

Боја

Црвена, Црна

Поврзани производи