Хит

Звучници Edifier R1855DB

12.000,00 ден

  • Активни 2.0 Bluetooth Bookshelf Звучници
  • Излезна моќност од 70 вати (RMS).
  • Повеќекратни влезови како Bluetooth, Line In, Coaxial и Optical
  • Квалитетно дрвено куќиште за намалување на акустичната резонанца
  • Дизајн со наклон од 10 степени за прецизно насочување на звукот
  • Излез со приклучок за сабвуфер
  • Лесна контрола со далечинскиот управувач и задните копчиња
SKU: 2070

Опис

Спецификација
Вкупна излезна моќност (RMS). 19W × 2 + 16W × 2

Драјвер единици. 116 mm Nomex дијафрагма (среден бас) + Φ19 mm свилена дијафрагма (Твитер)

Фрекфенција. 60 Hz – 20 kHz

Стапка на сигнал до шум. ≥ 80dB (A)

Аудио влезови. Bluetooth, Line In, Optical, Coaxial

Влезна сензибилност

Линија во 1: 400 ± 50 mV;
Линија во 2: 600 ± 50mV;
OPT: 350 ± 50 mFFS;
COAX: 350 ± 50 mFFS;
Bluetooth: 500 ± 50 mFFS

Bluetooth верзија. V5.1

Димензии (Ш x В x Д). 155 мм × 254 мм × 223 мм

Нето маса. 7 кг

Дополнителни информации

Brand

Edifier

Поврзани производи