Хит

Звучници Edifier R1700BT

9.900,00 ден

  • Се-во-едно Bluetooth Bookshelf Звучници
  • 66W RMS вкупна излезна моќност
  • 4″ двигатели за среден опсег и бас + драјвери за високи тонови од 0,75″.
  • Класично дрвено куќиште
  • Bluetooth V5.1
  • Двојни RCA влезови
  • Лесна контрола
SKU: 2074 Категорија
Исчисти

Опис

Спецификација
Вкупна излезна моќност (RMS). 15W × 2 (твитер) + 18 W × 2 (двигател за среден бас)
Драјвер единици. 4″ (среден опсег и бас) + 0,75″ (високи тонови)
Фрекфенција. 60 Hz – 20 kHz
Стапка на сигнал до шум. ≥ 85dB (A)
Аудио влезови. AUX IN/PC IN, Bluetooth
Влезна сензибилност
ВЛЕЗ компјутер: 500 ± 50 mV
AUX: 500 ± 50 mV
Bluetooth: 400mFFS ± 50mFFS
Bluetooth верзија. V5.1
Димензии (Ш x В x Дмм). 154 mm x 254 mm x 214 mm
Нето маса. 6,6 кг

Дополнителни информации

Brand

Edifier

Боја

Дрво, Црна

Поврзани производи