Хит

Звучници Edifier R1380DB

9.200,00 ден

  • Професионални Bookshelf Звучници
  • Дрвеното куќиште ја минимизира акустичната резонанца
  • Класа-Д засилувач со излезна моќност од 42W RMS
  • Bluetooth V5.1 конекција
  • Qualcomm aptX технологија
SKU: 2347
Исчисти

Опис

Спецификација
Вкупна излезна моќност (RMS). 21W + 21W

Драјвер единици. 4″ / 116 мм (среден опсег и бас) + 1″ / 25 мм (високо ниво)

Фрекфенција. 55 Hz – 20 kHz

Стапка на сигнал до шум. ≥ 85dB (A)

Аудио влезови. Линија, оптички, коаксијален, Bluetooth

Влезна сензитивност

Bluetooth: 700 ± 50 mFFS
Линија во 1: 450 ± 50 mV
Линија во 2: 550 ± 50mV
OPT: 450 ± 50 mFFS
COAX: 450±50mFFS

Bluetooth верзија. V5.1

Ниво на бучава. ≤ 35dB (A)

Димензии (Ш x В x Д). 200 mm x 152 mm x 241 mm

Нето маса. 5,53 кг

Дополнителни информации

Боја

Дрво, Црна

Brand

Edifier

Поврзани производи