Хит

Звучници Edifier R1280T

7.100,00 ден

  • Моќни Bookshelf Звучници со ретро изглед
  • 42W RMS вкупна излезна моќност
  • 4″ двигатели за среден опсег и бас + драјвери за високи тонови од 0,5″.
  • Класично дрвено куќиште
  • Двојни RCA влезови
Достапност: Нема залиха SKU: 2069 Категории ,

Опис

Спецификација
Вкупна излезна моќност (RMS). 21W + 21W
Возачки единици. 0,5” високотонец + 4” Woof
Фрекфенција. 52 Hz – 20 kHz
Стапка на сигнал до шум. ≥ 85dB(A)
Аудио влезови. Двојна RCA
Влезна сензитивност
LPC: 750mV ± 50mV
Aux: 550mV ± 50mV
Нето маса  4,9 кг

Дополнителни информации

Боја

Дрво, Црна

Brand

Edifier

Поврзани производи