Хит

Звучници Edifier R1280DB

8.700,00 ден

  • Активни Bluetooth Bookshelf Звучници
  • Qualcomm Bluetooth за стабилна безжична врска
  • Дрвеното куќиште ја изолира акустична резонанца
  • Вкупна моќност од 42 вати RMS за слушање без изобличување
  • Поддржува Bluetooth, оптички, коаксијални и двојни RCA влезови


SKU: 2068 Категорија
Исчисти

Опис

Спецификација

Вкупна излезна моќност (RMS). 21W + 21W

Драјвер единици. 4″ (среден опсег и бас) + 0,5″ (високи тонови)

Фрекфенција. 51 Hz – 20 kHz

Стапка на сигнал до шум. ≥ 85dB(A)

Аудио влезови. Bluetooth, Line In, Optical, Coaxial

Влезна сензитивност

ЛИНИЈА Во 1 R/L: 500 ± 50mV
ЛИНИЈА Во 2 R/L: 600 ± 50mV
Оптички / Коаксијален R/L: 350 ± 50 mFFS
Bluetooth R/L: 700 ± 50 mFFS

Димензии (Ш x В x Дмм). 146 мм * 234 мм * 196 мм

Нето маса. 4,9 кг

Дополнителни информации

Боја

Дрво, Црна

Brand

Edifier

Поврзани производи