Хит

Звучници Edifier M201BT

3.100,00 ден

  • Мултимедијален Компјутерски Систем заЗвучници
  • ехнологијата Bluetooth 5.0 обезбедува стабилна врска
  • Врвна излезна моќност од 68 вати со вуфер од 5 инчи
  • Сабвуферот со 100% дрвен комплет испорачува богат звук
  • Самостојни сателитски звучници идеални за слушање
SKU: 2075 Категории ,

Опис

Спецификација
Вкупна излезна моќност (RMS). R/L: 8W+8W SW: 18W

Фрекфенција. R/L: 210Hz-20kHz; SW: 63Hz-206Hz

Стапка на сигнал до шум. R/L: ≥ 85dB (A) SW: ≥ 80dB (A)

Аудио влезови. AUX, Bluetooth

Влезна сензитивност

AUX: R/L: 500±50mV;
SW: 110±20mV;
Bluetooth: R/L: 500±50mFFs; SW: 110±20mFFs;

Bluetooth верзија. V5.0

Дополнителни информации

Brand

Edifier

Поврзани производи