Хит

Звучници Edifier M1250

950,00 ден

  • Компактен систем на звучници 2.0 напојувани со USB.
  • Сателити дизајнирани со рамен панел
  • Вградени контроли за напојување и јачина на звук
  • 3,5 мм помошен влез и приклучок за слушалки
SKU: 2066 Категории ,

Опис

Спецификација

ВКУПНА ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТ
RMS 0,6W x 2
THD + N:10%
SNR:≥85dBA
ФРЕКВЕНЦИСКИ ОДГОВОР:150Hz – 20kHz
ВЛЕЗ СЕНЗИТИВНОСТ:250mV ± 50mV Ω
Звучник: 50mV,магнет 50mm,магнет 50mm: лесно заштитен,
КОНТРОЛЕН ПАНЕЛ 4Ω: Моќност, Главна контрола на јачината на звукот
ДИМЕНЗИИ:Активен звучник: 68mm x 166mm x 94mm Пасивен звучник: 68mm x 166mm x 94mm (ШxВxД)
ТЕЖИНА:≈0,55Kg

Дополнителни информации

Brand

Edifier

Поврзани производи