Хит

Звучник Манта FONOS SPK5021pro

13.500,00 ден

Затоа што секој може да пее и да свири

Power Audio FONOS ќе биде ценет од сите музички таленти. Комплетот има два влеза за микрофон и еден за гитара, што го прави овој уред незаменлив кога станува збор за караоке. Вклучува и еквилајзер со 5 канали, благодарение на кој корисникот може да го прилагоди звукот според неговите преференции. Звучникот ви овозможува да репродуцирате музика безжично преку Bluetooth 5.0 во опсег до 10 m, така што репродукцијата на музика од вашиот пренослив уред ќе биде уште полесно.

SKU: 1660

Опис

Функции

TWS (вистински безжичен стерео)
FM радио
Функција на првиот микрофон
Еквилајзер
Ехо ефект

Вклучени додатоци

Далечински управувач

Безжичен микрофон

Упатство за користење

Кабел за напојување

Спецификација

Моќност: 120W Peak
Напојување  110-240V 50/60Hz Батерија-главна мрежа
Репродукција: MP3, WAV
Комуникација: Bluetooth 5.0
Конектори: гитара, MICx2, MMC, SD, USB
Фрекфенција 40-15000 Hz
Траење батерија до 5 часа
Димензии (Ш X В X Д ЦМ) 37 x 33 x 61 cm

Дополнителни информации

Brand

Manta

Поврзани производи