Блутут конектор за кола Gembird BTCC-03

690,00 ден

BTCC-03
Bluetooth уред за во кола
Направете безбедни телефонски повици без раце
Поврзете 2 мобилни телефони одеднаш
Лесна за употреба контрола со еден допир
Користете 12 часа без полнење
Остварете безбедни телефонски повици без раце додека возите со вашиот автомобил, со овој компактен комплет Bluetooth.
Овој комплет е лесен за употреба има  одличен квалитет на звук со современ дизајн.
Не е потребна сложена инсталација. Едноставно прикачете го MobileBird на штитник за сонце во вашиот автомобил,
вклучете го Bluetooth на вашиот мобилен телефон и комплетот е подготвен за употреба.
Копчињата на комплетот ви овозможуваат да одговорите на повик, повторно да го бирате последниот број или да ја прилагодите јачината на звукот.

SKU: 1951 Категорија

Опис

Спецификации
Bluetooth v2.1+ EDR
Работен опсег на фреквенција: 2,4 GHz ~ 2,48 GHz нелиценциран ISM опсег
RF класа на моќност II: работното растојание е до 8 m
BT профили: слушалки и HandsFree, A2DP, AVRCP
Интегрирано поништување на ехо и потиснувач на бучава
Вграден звучник и микрофон
Тип на батерија: литиум-полимерна батерија на полнење 3,7 VDC, 500 mAH
Време на полнење: до 3 часа
Време на разговор: до 12 часа
Време на мирување: повеќе од 800 часа
Полнач за автомобил: влез DC 12-24 VDC; излез 5,0 ± 0,2 VDC до 1 А; црна боја
Димензии: 118 x 47 x 15 mm

Поврзани производи