Скенер IRIScan Executive 4
Скенери
Спецификации Scanner specifications - Image sensor: Dual CIS (Contact Image Sensor) - Max. Optical Resolution: Up to 600 x 600 dpi - Max. Interpolated Resolution: Up to 1200 x 1200 dpi - Standard Interface(s): Hi-Speed USB 2.0 - Maximum Paper Capacity: 1 sheet - Scanning Modes: 24-bit color, 8-bit (256 levels) gray scale, 1-bit monochrome - Daily Duty Cycle: Up to 100 pages - Searchable PDF: Yes - Plastic Card Scanning: Yes - Acceptable Media Types: Paper, receipts, photos, business cards, plastic/laminated cards (including embossed) - Max. Paper Size (single sheet): 8.5" (W) x 32" (L) - Max. Paper Size (duplex mode): 8.5" (W) x 16" (L) - Minimum Paper Size: 2.2" (W) x 3.5" (L) - Plastic Card Sizes (min. / max.): 1.57" x 1.57" / 3.4" x 3.4" - Media Weights: 16lb. - 28lb - Receipt Thickness: 0.04mm - 0.8mm - Plastic Card Thickness: Up to 0.8mm - Power Consumption: 1.0W Ready, 2.5W Scanning - Coverage area: 8.5 x 32 inches (216 x 813 mm) - Scanning speed: Up to 8 pages/minute simplex (monochrome & color) - Duplex Scan Speed: Up to 5 pages/minute (monochrome & color) - Paper Thickness: 16–32 lbs. (60–120 g/m2) - Scanner drivers: Twain, WIA - Scan method: Duplex (Two-Sided Scanning) - Unit Dimensions (W" x D" x H"): 11.4" x 2.6" x 1.6" - Unit Weight: 518 gr./1 lb - Operating Environment (Temperature) : 41°F - 95°F (5°C - 35°C) - Operating Environment (Humidity) : 15% - 85% Minimum computer requirements Software suite for Windows® - CPU Pentium® 4 or equivalent processor - Microsoft Windows® 10 / 8 / 7. - 2GB RAM (1GB recommended). - USB port. Box content - IRIScan™ Executive scanner - USB cable - Calibration sheet - IRIS Software suite licenses (windows only) - Software suite (Readiris Corporate, Cardiris Corporate 5 and IRISCompressor Pro), user guides are downloadable online

Скенер IRIScan Executive 4

 • Производител: IRIS
 • Шифра на производот: 1545
 • Расположливост: На залиха
 • 9.599,00

Опис

IRIScan Executive 4

Врвен пренослив дуплекс скенер 

 • Најбрз 8 ППМ дуплекс двостран мобилен скенер на пазарот
 • Уникатен менаџер на копчиња кој овозможува лесно управување со документи Извоз на бизнис картичка до MS CRM и Salesforce.com
 • Идеален пренослив скенер за професионалци
 • https://www.youtube.com/watch?v=gFrSNgdhcoM
 • Скенирајте ги двете страни од документите одеднаш

  IRIScan ™ Executive 4 ги скенира сите ваши документи од двете страни (до 8  страници во минута) од сметки,       фактури, бизнис картички, писма,    фотографии и други важни документи. Благодарение на дуплексот и сензорот за слика со висока резолуција (600 dpi), двојно се зголемува со напредно откривање на формат на документи, IRIScan ™ Executive 4 секогаш произведува    висококвалитетни скенирања во боја  или црно-бело.

  + Fastest duplex sheetfed mobile scanner on the market – Up to 8 pages per minute
  + High-precision scanning resolutions (300/600 dpi)
  + Duplex Scanning (both sides) in color or black & white
  + Scan receipts, business cards, photos, A4/letter size documents, to name a few.
  + Automatic document size detection and cropping.
  + Powered by the provided USB cable, no wall outlet required.
Скенирајте книги и списанија во секое време, насекаде и без отстранување на страници благодарение на..
7.299,00

Интелигентно дигитално пенкало што ги конвертира вашите рачно напишани белешки во дигитален текст ..
8.499,00

You highlight, it types!Преносен со USB напојувањеПрепознавање на текст и броевиРаботи со  Word..
5.599,00

IRIScan Mouse 2Скенер + маус !Се во едно целосно опремен скенер и маус !Скенира се до А4 големинаКон..
3.399,00

IRIScan Mouse ExecutiveСкенер + маусСкенирај со само еден клик !Скенира документи , визит карти , ве..
4.459,00