Скенер IRIScan Mouse 2
Скенери
Спецификации Scanner specifications - Technology: Slam Scan® - Mouse sensor: Laser sensor (1200 dpi) - Scan resolution: 300 dpi (with standard software) - Hardware up to 400 dpi, with Software upgrade - USB: 2.0 - Power consumption : 0.625W - Coverage area: Up to A3 - Export applications: Microsoft® Office, Adobe® Photoshop® - Save formats (applications): PDF / JPG / TIFF / BMP / PNG / XLS / DOC - Buttons 3 buttons (right-click, left-click, wheel-click) / 1wheel / 1scan button Minimum computer requirements Software suite for Windows® - Intel® Core™ Duo 1.2GHz or AMD Athlon™ 64 x 2, 1.7GHz - Microsoft® Windows® 10, 8, 7, Vista® or XP - 1GB RAM recommended - At least 1GB of available hard disk space - Graphic card: 128 MB NVIDIA® GeForce® 8400 GS or 128 MB ATI Radeon™ X1300 or 384 MB (shared) Intel® GMA X3000 or better - USB port 2.0 - CD-Rom drive Box content - IRIScan™ Mouse scanner - Software suite on CD-ROM - Quick user guide - 2 interchangeable mouse covers (black & blue)

Скенер IRIScan Mouse 2

 • Производител: IRIS
 • Шифра на производот: 1541
 • Расположливост: На залиха
 • 3.399,00

Опис

IRIScan Mouse 2

Скенер + маус !

 • Се во едно целосно опремен скенер и маус !
 • Скенира се до А4 големина
 • Конверзија во  PDF, Word, Excel
 • Заменливи капаци (до 8 различни бои)
 • https://www.youtube.com/watch?v=gzzyrdu-i2c
 • Направете сопствено лого за маус-скенерот

  Стоп за делење бескорисени рекламни материјали! Со изборот да го испечатите вашето лого на нашата револуционерна се во едно маус- скенер, вашите клиенти, партнери и вработени секогаш ќе го задржат вашето лого при рака со пионерска и корисна алатка. Заинтересирани?
  Кликнете тука за да стапите во контакт со нас и прилагодете го IRIScan Mouse на вашата компанија.
Скенирајте книги и списанија во секое време, насекаде и без отстранување на страници благодарение на..
7.299,00

Интелигентно дигитално пенкало што ги конвертира вашите рачно напишани белешки во дигитален текст ..
7.299,00

IRIScan Mouse ExecutiveСкенер + маусСкенирај со само еден клик !Скенира документи , визит карти , ве..
4.459,00

IRIScan Mouse WifiСкенер + бежичен маусhttps://www.youtube.com/watch?v=GPU9svIAw9YПрактично, безжичн..
7.299,00

IRIScan Executive 4Врвен пренослив дуплекс скенер Најбрз 8 ППМ дуплекс двостран мобилен ск..
9.599,00