Скенер IRIScan Book 5
Скенери
Спецификации - Image sensor : Image sensor A4 color contact image sensor (CIS) - Resolution : 300/600/1200 dpi - Scanning speed for A4 page : ---- Color high resolution : 4 seconds ---- Black & white high resolution : 3 seconds ---- Color low resolution : 2 seconds ---- Black & white low resolution : 1 second - Capacity (A4 documents, based on 4 GB MicroSD™ card. Depends on the content complexity) : ---- 1200 dpi color : 500 JPEG images ---- 600 dpi color : 1000 JPEG images ---- 300 dpi color : 2000 JPEG images - File format : JPEG, PDF or Multi-page PDF - LCD : 1.5” Color with scanning status display/preview - Auto power off : 3 minutes - USB port : Micro USB - External memory capacity : MicroSD™ card / MicroSDHC™ card up to 32 GB - Battery life (scanning to MicroSD™ Card): 100 pages daily after recharging (A4, 300 dpi, color) - Wifi specifications( IRIScan Book 5 Wifi only): IEEE 802.11 b/g/n standards compliant 2.4GHZ

Скенер IRIScan Book 5

  • Производител: IRIS
  • Шифра на производот: 1546
  • Расположливост: На залиха
  • 7.299,00

Достапни опции

Опис

Скенирајте книги и списанија во секое време, насекаде и без отстранување на страници благодарение на новиот IRIScan ™ Book 5: најбрз скенер за книги во светот

https://www.youtube.com/watch?v=boqUZQVemPw

1. Долготрајна вградена литиумска батерија на полнење / 3.7 V

2. Светoл и јасен 1.5 "екран во боја за преглед на инстант скенирање

3. Слот за SD картичка (за да ја внесете вашата MicroSD картичка)

4. USB слот (за лесно полнење на уредот или за поставување на датотеки)

5. WiFi копче за брз безжичен пренос на вашите скенирања (на било кој компјутер или мобилен уред)

6.Лесни копчиња за конфигурирање на сите параметри: резолуција (до 1200 DPI), формат (JPG / PDF / мулти-PDF), режим на бои / B & W, итн.


Скенирајте книги и списанија во секое време, насекаде и без отстранување на страници благодарение на..
8.499,00

Интелигентно дигитално пенкало што ги конвертира вашите рачно напишани белешки во дигитален текст ..
7.299,00

You highlight, it types!Преносен со USB напојувањеПрепознавање на текст и броевиРаботи со  Word..
5.599,00

IRIScan Mouse 2Скенер + маус !Се во едно целосно опремен скенер и маус !Скенира се до А4 големинаКон..
3.399,00

IRIScan Mouse WifiСкенер + бежичен маусhttps://www.youtube.com/watch?v=GPU9svIAw9YПрактично, безжичн..
7.299,00